Bayern - Real 2:2: Četiri gola u veličanstvenom srazu na Allianz Areni; odluka ipak u Madridu (VIDEO)

Apsolutni klasik evropskog nogometa od 21 sat u polufinalu Lige prvaka igraju Bayern Minhen i Real Madrid, a duel u direktnom tekstualnom prijenosu možete pratiti na portalu Bosnainfo.

bayern april real madrid

Polufinale UEFA Lige prvaka, 1. utakmica:

Bayern Munchen 2:2 Real Madrid (Sane 53’, Kane (p) 57’ – Vinicius 24’, (p) 83’)

Na minhenskoj Allianz Areni nogometaši Bayerna i madridskog Reala su odigrali prvu polufinalnu utakmicu Lige prvaka, pobjednika nije bilo nakon 2-2 (0-1) tijekom 90 minuta igre te se drama seli na uzvrat i madridski Santiago Bernabeu.

Real je poveo u 24. minuti golom Vinicius Juniora, dok je preokret uslijedio početkom nastavka. U 53. minuti Leroy Sane je pogodio za 1-1, dok je u 57. Harry Kane realizirao jedanaesterac za 2-1 Bayerna. Konačnih 2-2 postavio je Vinicius Junior u 83. minuti kada je pogodio s bijele točke.

Samo je četrdeset sekundi trebalo Bayernu da kreira prvu veliku priliku na susretu. Pred madridska vrata izbio je Sane, ali je nakon njegovog udarca, malo iskosa, dobro nogom reagirao vratar Reala Lunin.

Kao i kod Manchester Cityja, u uzvratnom ogledu četvrtfinala, Real je igrao tako što je svih njegovih jedanaest igrača stajalo iza lopte. Real se u uvodnih dvadeset minuta isključivo branio, a Bayern je pokušavao prijetiti kroz gusto postavljenu suparničku obranu.

Nakon slabašnog pokušaja Kanea u sedmoj minuti opet je Sane bio prijetnja za Madriđane, ali je tom prilikom igrač Bayerna bio neprecizan. Imao je potom lukavi pokušaj sa sredine terena Kanea, pucali su Musiala Goretzka, dok je Real prvi udarac prema suparničkim vratima i uopće prvi izlet prema vrataru Neuera okrunio pogotkom.

U 24. minuti je sjajnim dodavanjem Toni Kroos izbacio iz igre kompletnu obranu Bayerna. Sam je pred Neuera izašao Vinicius Junior i lako plasirao loptu za 1-0.

Pogodak nije promijenio ništa na travnjaku do kraja poluvremena. Bayern je pleo mrežu oko suparničkog šesnaesterca, ali je u svemu nedostajalo završno dodavanje i pravi udarac. Malo prije odlaska na odmor još je jednom dobro pokušao Kane iz slobodnog udarca, s 18 metara, ali nije pogodio cilj.

Prvu veliku šansu u nastavku je imao Real u 51. minuti. Kombinirali su Bellingham i Kros, a njemački noogometaš je vrlo dobro pucao u suprotni kut, ali je Neuer spriječio novi pogodak gostiju. I potom se dogodio potpuni preokret u samo nekoliko minuta.

Sane je u 53. minuti izjednačio na 1-1 nakon što se iskosa sjurio prema šesnaestercu i žestokim udarcem pogodio prvi kut Luninovih vrata. Četiri minute kasnije uslijedila je još veća erupcija oduševljenja na Allianz Areni. Svemu je prethodio prekršaj Lucasa Vazqueza u šesnaestercu Reala na Musiali, a Kane je pogodio s bijele točke za 2-1.

Nakon preokreta nastavila se bolja igra Bayerna te je domaćin i dalje stvarao veći broj prilika. U 66. minuti je blokiran udarac Kanea, dok je minutu kasnije Dier vrlo dobro pucao glavom nakon kornera, ali je ostalo 2-1.

U samoj završnici susreta napokon je Real pokazao žešći angažman u igri prema naprijed pa je prvo Vinicius Junior u 79. minuti ozbiljno zaprijetio, ali je Neuer obranio, dok su gosti četiri minute kasnije izjednačili. Kim je napravio prekršaj na Rodrygu, a njegov sunarodnjak Vinicius Junior je pogodio s bijele točke za konačnih 2-2.

Hrvatski reprezentativac Luka Modrić za Real je zaigrao od 75. minute.

Uzvratna utakmica se na Santiago Bernabeu igra u srijedu, 8. maja.

U srijedu će, s početkom u 21 sati, u Dortmundu prvu polufinalnu utakmicu odigrati Borussia i Paris St. Germain.

Gol Viniciusa pogledajte OVDJE

Gol Sanea pogledajte OVDJE

Gol Kanea pogledajte OVDJE

Drugi gol Viniciusa pogledajte OVDJE

90. +3′Kraj utakmice na Allianz Areni! Sjajna utakmica, šteta što je morala završiti… A završila je remijem 2:2 tako da su Real i Bayern potpuno poravnati uoči uzvrata na Santiago Bernabeuu. Samo što Madriđani imaju prednost domaćeg terena…

87. Mijenjaju sada i Tuchel i Ancelotti. Kod domaćih ulazi Alphonso Davies umjesto Leroya Sanea, kod gostiju Joselu mijenja Rodryga.

82. Kim Min Jae ruši Rodryga u šesnaestercu i to je čisti kazneni udarac. Real će imati priliku izjednačiti s bijele tačke.

79. Kakva maestralna lopta Luke Modrića za Viniciusa, ali ovog puta Brazilac nije uspio zabiti. Real će imati novi korner, šesti danas.

75. Došao je taj trenutak. Luka Modrić ulazi u igru umjesto Kroosa i preuzima kapetansku traku, Brahim Diaz zamijenio je Bellinghama.

69. Modrić se sprema za ulazak u igru, kao i Brahim Diaz.

67. Dobar pokušaj Diera glavom nakon ubačaja iz kornera, ali Lunin je na mjestu.

66. Sjajno primanje i udarac iz okreta, ali nema novog pogotka za Kanea. Netko je blokirao njegov udarac, Bayern će imati korner.

65. Mijenja Carlo Ancelotti, ali ne ulazi (zasad) Luka Modrić. Camavinga mijenja Nacha što znači da Tchouameni seli na stopera.

64. Žuti karton za Kroosa.

60′ Sada Kane pada u šesnaestercu, ali ovog puta nema govora o najstrožoj kazni.

57 Kane šalje Lunina u jednu stranu, a loptu u drugu za veliki preokret Bayerna u samo četiri minute.

56′ Penal za Bayern! Musiala je pao u šesnaestercu, Turpin je odmah pokazao na bijelu točku.

53 GOOOL! Bayern se vraća u utakmicu sjajnim pogotkom Leroya Sanea. Krilni napadač domaćeg sastava krasno se izbacio na lijevu nogu i snažno opalio u bliži kut.

51′ Sjajan udarac Kroosa, još bolja obrana Neuera! Prva prava prilika u drugom poluvremenu.

46′ – Počelo je drugo poluvrijeme. Tuchel je odmah reagovao i umjesto Goretzke, u igri je Guerreiro.

POLUVRIJEME Bayern – Real 0:1:

45′ Turpin je označio kraj prvog poluvremena, Kraljevi odlaze na predah s golom prednosti ponajviše zahvaljujući Toniju Kroosu i Viniciusu Junioru.

45′ Rodrygo je pogodio samo živi zid, Kraljevi će imati novi korner.

44′ Uh, sada prekršaj na rubu šesnaesterca na drugoj strani. Bilo je to jako blizu i najstrože kazne. Mazraoui je za ovaj prekršaj nad Bellinghamom zaradio žuti karton.

42′ Dobre dvije minute trajala je uvertira za ovaj Bayernov pokušaj iz slobodnjaka, ali Kaneov udarac odlazi pokraj gola.

40′  Musiala srušen na rubu šesnaesterca. Bit će ovo dobra prilika za jednog od Bayernovih pucača…

34′  Dugo nismo vidjeli ništa ni od jednih ni od drugih. Real je zaradio novi korner, kod lopte je naravno Toni Kroos.

Real bayern polufinale
real madrid bayern april

29′ – Real je sada u potpunosti prepustio loptu Bayernu i odlično brani rezultat. Goretzka je pokušao iz odlične pozicije, ali je njegov udarac izblokiran.

24′ – GOL! Real vodi iz prve akcije na utakmici, nakon sjajne asistencije Kroosa pogodio je Vinicius.

20′ Nakon nekoliko minuta zatišja, Real je napokon nešto napravio na protivničkoj polovici, doduše, dobio je samo korner.

15′ – Musiala s dvadesetak metara šutira, ali daleko od gola.

12′ – Musiala sada s vrha šesnaesterca šutira, ali prek ogola gostiju. Kakva dominacija Bayerna.

9′ – Kane s centra! Kao što je već ranije ove sezone postigao gol u Bundesligi, najbolji strijelac Bayerna ponovo šutira s centra, ali sada tik iznad prečke.

bayern april
bayern real april
bayern real

7′ – Nova šansa za Sanea, sada je otišao previše iskosa s lijeve strane i šutirao preko gola Reala.

6′ – Kane u šansi, ponovo Lunin brani. Bayern znatno bolji na početku utakmice.

5‘ Opet Bayern brzim dodavanjima dolazi u šesnaesterac Reala i radi probleme gostujućoj obrani. Sjajan početak utakmice za domaćina.

1′ Sjajna prilika za domaćina odmah na početku susreta, točnije već nakon 40-ak sekundi. Sane se našao u dobroj prilici nakon proigravanja Kanea, iskosa je gađao dalji kut, no Lunin spašava Real vrhunskom obranom.

Započela je utakmica u Munchenu!

Allianz Arena u Munchenu bit će mjesto istinskog fudbalskog spektakla u kome će u polufinalu Lige pravaka snage odmjeriti dva evropska velikana, domaćin Bayern Munchen i kraljevski klub Real Madrid.

Domaćin koga sa klupe predvodi Thomas Tuchel u ovaj susret će ući u sljedećem sastavu: M. Neuer, J. Kimmich, K. Min-jae, E. Dier, N. Mazraoui, K. Laimer, L. Goretzka, L. Sane, T. Muller, J. Musiala, H. Kane.

Gosti, na čijoj klupi sjedi legendarni Carlo Ancelotti gostovanje u Njemačkoj počet će u ovom sastavu: A. Lunin, L. Vazquez, A. Rudiger, N. Fernandez, F. Mendy, F. Valverde, A. Tchouameni, T. Kroos, J. Bellingham, Rodrygo, Vinicius Jr.

Posljednji susret proslavljenih evropskih klubova u okviru najelitnijeg kontinentalnog takmičenja desio se 2018. godine kada su također u okviru polufinala nešto uspješniji bili Madriđani koji su sa ukupnih 4:3 prošli u finale u kome su kasnije savladali Liverpool sa 3:1.

Tuchel je sigurno jedan od rijetkih trenera koji se može pohvaliti pozitivnim učinkom protiv slavnog Ancelottija, Tuchel trenutno ima prednost od 4:3 uz dva remija u njihovim međusobnim susretima.