Šok u Minhenu! Bayern više nema titulu u svojim rukama!

Večeras se Red Bull Leipzig uspio domoći velike pobjede nad Bayernom u Minhenu u okviru 33. kola Bundeslige!

Leipzig je slavio s rezultatom 3:1 nakon preokreta, što je posebno razveselilo Borussiju Dortmund. Sada Dortmund ima izvanrednu priliku da napokon svrgne Bavarce s vrha tablice!

Dortmund zaostaje samo za jedan bod za vodećim Bayernom i tek treba odigrati svoju utakmicu predposljednjeg kola protiv Augsburga, dok u zadnjem kolu dočekuje Mainz.

Ukoliko Milioneri ostvare dvije pobjede, osigurat će titulu njemačkog prvaka. Ostaje nam vidjeti hoće li iskoristiti i ovu priliku.

U samoj utakmici protiv Leipziga, Bayern je poveo golom Gnabryja u 25. minuti, ali Leipzig je uspio preokrenuti rezultat. Laimer je postigao gol u 65. minuti, a Nkunku je realizirao penal u 76. minuti.

Novi penal dodijeljen je Leipzig-u u 85. minuti, a Szoboszlai je postavio konačnih 3:1.

Ovom pobjedom Leipzig je osigurao svoje mjesto u Ligi prvaka, budući da se nalazi na trećem mjestu s 63 boda.