Slovenija srušila Portugal i Ronalda u Ljubljani: Poslali opomenu protivnicima pred EURO

Fudbaleri Slovenije napravili su veliko iznenađenje i pobijedili favorizovani Portugal u Ljubljani sa 2:0.

Poslije prvog poluvremena nije bilo golova, a najbolji bh. sudija Irfan Peljto, imao je pune ruke posla. Bilo je negodovanja i najveće zvijezde na terenu, kada je Ronaldo se bunio kod Peljte smatrajući da nije dosudio čist faul.

Ipak, sve je riješeno za osam minuta u finišu meča.

Prvo je Šeško asistirao Gnezdi Čerinu u 72. minuti za 1:0 i ekstazu navijača Slovenije na areni Stožice.

Da bi osam minuta kasnije Elšnik na dodavanje Stojanovića pogodio za veliku pobjedu Slovenije.

Uz Peljtu su ovom meču sudijsku četvorku činili Senad Ibrišimbegović, Davor Beljo i Miloš Gigović, prenosi N1.