Željezničar savladao srbijanskog niželigaša

Fudbaleri Željezničara su u okviru pripremne utakmice savladali Vršac sa 2:1.

Vršac je poveo već u prvoj minuti. Nakon što je jedan igrač pobjegao Cocaliću po desnoj strani, odigrao pas za saigrača kojeg u šesnaestercu ruši defanzivac Željezničara Josip Mijić, a sudac pokazuje na bijelu tačku.

Strijelac sa penala bio je Riquelme. Na 1:1 je poravnao Hiroš sa bijele tačke. Na poluvrijeme se otišlo sa tim rezultatom, prenio je N1.

Željezničar je u posljednjih 10 minuta utakmice pritiskao gol Vršca, a pritisak je urodio plodom u 90. minuti kada je Antonio Pavić zatresao mrežu srbijanskog tima i donio pobjedu Željezničaru.

Željezničar: Muftić – Mijić, Cocalić, Radinović – Ovčina, Bakary, Karić, Hiroš, Drljo – Bismark, Krpić. Još su igrali: Haračić, Pavić, Radovac, Amoah, Zubanović i Štilić.

Narednu utakmicu Željezničar igra u srijedu protiv Klisa, a meč počinje u 14:00 sati.