Široki Brijeg golom iz penala minimalno savladao Leotar

Široki Brijeg je večeras na Pecari savladao Leotar te se i nakon četvrtog kola m:tel Premijer lige BiH nalazi na vrhu tabele.

Domaćin je još od uvodnih minuta djeluje agresivnije i konkretnije, na visini zadatka je u nekoliko situacija pred svojim golom bio čuvar mreže gostiju Dušan Puletić.

Širokobriježani do vodstva ipak dolaze u 40. minuti. Srušen je Kpan u šesanestercu Leotara, sudija Martinović je pokazao na bijelu tačku. Siguran realizator najstrože kazne bio je Bože Vukoja.

Svega nekoliko minuta kasnije Lukić je imao priliku udvostručiti vodstvo domaćih, ali zamalo je zakasnio na ubačaj Lukića, piše SCsport.ba.

U drugom poluvremenu Široki je nastavio vršiti pritisak, najviše je Trebinjcima prijetio Lukić. Gosti su tražili šansu uglavnom u kontranapadima, ali nisu je dočekali, dok domaći nisu na drugoj strani iskoristili svoje prilike tako da je ostalo 1:0.

Široki Brijeg – Leotar 1:0 (Vukoja 40’ penal)

Stadion Pecara. Glavni sudija: Josip Martinović (Čapljina).

ŠIROKI BRIJEG: Tomić, Medić, Barišić, Oliveira, Mašić, Kuprešak, Taddei, Kpan, Ćavar, Vukoja, Lukić.

LEOTAR: Puletić, Milović, Čubrilo, Đajić, Perišić, Cvetković, Đuderija, Matković, Pervan, Karić, Aćimović.