Široki za 18 minuta 'potopio' Slogu

U okviru 17. kola m:tel Premijer lige BiH, NK Široki Brijeg večeras je na stadionu Pecara ugostio ekipu FK Sloga.

Konačan rezultat utakmice glasio je 3:0 za domaći tim, koji ovom pobjedom nastavlja utrku za plasman u Evropu.

U prvom poluvremenu Sloga je prva zaprijetila u četvrtoj minuti utakmice preko Milanovića koji je pokušao sa preko 25 metara, ali je lopta otišla preko gola.

U nastavku utakmice prva velika prilika za Široki Brijeg, a tada je šutirao Vukoja nakon jedne povratne lopte, ipak lopta odlazi visoko preko gola.

Nekoliko minuta kasnije Pejić je šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali lopta odlazi pored gola.

Igrala se 37. minuta kada je Široki Brijeg imao najbolju priliku u prvom poluvremenu, šutirao je Lukić iz situacije jedan na jedan sa Dabićem, ali je odbranio golman Sloge.

Prvi dio okončan je tako rezultatom 0:0, a Daniel Lukić se u 62. minuti iskupljuje za promašaj iz situacije 1 na 1 sa golmanom Sloge i petom ga matira za veliku radost domaćih.

Ovaj pogodak donio je potpuno otvaranje utakmice, ali samo na jednoj strani. Širokobriježani su nastavili sa dominacijom i u 78. minuti pogađaju za 2:0 preko Lovrića, kojem je asistirao Moris Valinčić.

Nije to bilo sve što je Široki Brijeg spremio, već u 80. minuti pogodak za 3:0 postiže Ilija Bagarić i tada je postalo jasno da će Široki Brijeg slaviti novu sigurnu pobjedu.

Širokom Brijegu je ovo bio deveti trijumf u sezoni, te ima 32 boda, bod manje od prvoplasiranog Zrinjskog, s tim da je odigrao utakmicu više.

Navijači Širokog Brijega stoga su imali razlog za zadovoljstvo, a može li se njihov tim uključiti u borbu za naslov, kako su pjesmom priželjkivali u finišu meča, ostaje da se vidi, piše Sport1.