Široki potopio Slobodu i vratio se na vrh tabele

Široki Brijeg je neočekivano lako došao do pobjede nad Slobodom u Banovićima i tako se, barem privremeno, vratio na vrh premijerligaške tabele.

Dobru priliku imali su gosti u 20. minuti, ali sjajno je intervenisao golman Tuzlaka Bukvić nakon udarca Pejića glavom.

Međutim, Pejić se ipak 15 minuta kasnije upisao u listu strijelaca. Lijepo se namjestio nakon dodavanja Valinčića pored uspavane odbrane domaćih i poentirao.

Pet minuta do odlaska na odmor Širokobriježani su udvostručili prednost. Nakon kornera za Slobodu, kontru je povukao Mašić i lansirao Lukića ispred gola domaćih, a napadač gostiju je bio neumoljiv za 0:2.

Do novog gola i ubjedljivih 0:3 izabranici trenera Ivice Barbarića dolaze u 53. minuti. Bio je to ujedno najljepši treutak utakmice, Bagarić je šutem s tridesetak metara savladao Bukvića.

Rezultat se nije mijenjao do posljednjeg sudijskog zvižduka, hercegovački tim je sasvim zasluženo upisao bodove protiv bezidejne Slobode, piše SCsport.ba.

Sloboda – Široki Brijeg 0:3 (Pejić 35’, Lukić 40’, Bagarić 53’)

Stadion FK Budućnost u Banovićima. Glavni sudija: Miloš Gigović (Bosanska Gradiška).

SLOBODA: Bukvić, Jusić, Osmanković, Kapetanović (Ćivić), Osmić, Kurtalić, Delić (Maksimović), Vošnjak, Vranješ, Husejinović (Mehmedović), Komazec (Bekić).

ŠIROKI BRIJEG: Josipović, Pranjić, Valinčić, Oliverira, Pejić (Radić), Ćavar (Šuto), Lovrić, Mašić, Bagarić, Taddei (Knežević), Lukić (Rozić).