SENEGAL - NIZOZEMSKA 0:2: Gakpo i Klaassen presudili Afrikancima

Nizozemska u finišu utakmice uspjela stići do gola i pobjede protiv odlične reprezentacije Senegala.

Pokušala je Nizozemska već u četvrtoj minuti. Gakpo je dobio loptu s desne strane i zavrnuo u sredinu, ali tamo ni Bergwijn ni Janssen ne stižu na loptu.

Novu veliku šansu Nizozemska je imala u 20. minuti susreta. Bergwijn je povukao kontru i sjajno odigrao u prostor za Janssena. On na drugoj strani nalazi potpuno samog De Jonga koji se lažnjakom rješava jednog igrača, ali je onda ušao u drugi dribling i propustio veliku priliku.

Gakpo je odlično ubacio iz kornera u 53. minuti, Van Dijk je nadskočio sve igrače i onda glavom pucao preko gola. Malo previsoka mu je bila lopta pa je nije uspio dobro zahvatiti. Nizozemci i dalje bez udarca u okvir gola, prenio je SC Sport.

Senegal je imao prvu pravu priliku u 65. minuti preko Diatta koji je lijepo našao Diju koji gađa odlično, ali Noppert brani njegov udarac.

Ipak Nizozemska je uspjela probiti odbranu Senegala u 83. minuti utakmice. Nakon dužeg napada Depay je ostavio De Jongu koji s lijeve strane centrira, Cody Gakpo se sjajno ubacuje iza leđa senegalske obrane, Mendy leti u prazno i Gakpo glavom pogađa za 0:1. Bio je to prvi udarac Oranjea u okvir gola.

U posljednim sekundama utakmice Nizozemska je uspjela stići do još jednog gola, a strijelac je bio Klaassen.