Remi u Mostaru: Hrkać u finišu utakmice savladao odličnog Ćemana

Velež i Igman su odmjerili snage u utakmici 18. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, a konačni rezultat utakmice je bio 1:1.

Utakmicu je bolje otvorila ekipa iz Konjica koja je već u 3. minuti zatresla mrežu Veleža, a strijelac za Igman je bio Denković.

Brzo su zaprijetili i domoćini preko Gruzijca Guliashvilla, ali golman Igman Ćeman je bio na visini zadatka.

Još jednom se u prilici našao Guliashvill koji je šutirao sa distance, ali lopta odlazi pored gola bez velikih problema za čuvara mreže gostiju.

Velež je napravio pritisak na odbranu gostiju Đorić i Vehabović su pokušali da savladaju Ćemana, ipak ostalo je 0:1, piše Sport Centar.

Odlična prilika u 28. minuti za Velež pokušao je Hrkać, lopta se na kraju odbila do Haskića, kojem lopta odlazi pored gola, na kraju je sviran ofsajd.

Veliki pritisak prave Rođeni, ali Ćeman odličan na golu brani odlično, na visini zadatka je bio i u 39. minuti, nakon čega Sipović izbija loptu sa linije

U finišu prvog poluvremena dobar udarac Šikala, ali ponovo brani odlično razpoloženi Ćeman.

Velež je krenuo ofanzivno u drugom poluvremenu, a prvu priliku za domaće je imao Suljić koji je pokušao glavom, ali lopta je otišla preko gola.

U 59. minuti pokušao je Nermin Hakić glavom, ali i ta lopta odlazi preko gola, nešto mirnija igra je bila na početku drugog poluvremena.

Omar Pršeš je pokušao iz slobodnog udarca, ali ponovo se istakao fenomenalni Ćeman koji odlično čuva mrežu svoje ekipe.

Jedna od najboljih prilika na utakmici je bila u 67. minuti preko Halilovića, koji je šutirao ali je u posljednjim sekundama Hebibović blokirao udarac Halilovića.

Pokušao je i Hebibović da iznenadi Hadžikića sa velike udaljenosti, ali ova prilika iz 79. minute nije uspjela da iznenadi golmana Veleža.

U 89. minuti Ćeman je savladan, nakon što ga napadači Veleža nisu savladali Hrkać jeste i Velež je nakon broji pokušaja izjednačio na 1:1.

Enes Sipović nakon odlične partije zbog prigovora dobija direktan crveni karton, priliko izlazka iz igre Sipović je pokazivao na obraz.