Počelo je drugo poluvrijeme: Zrinjski imao nekoliko prilika, ali bez promjene rezultata

Na poluvremenu utakmice prvog kola kvalifikacija za Ligu prvaka koja se igra u Jerevanu između Urartua i Zrinjskog rezultat je 0:0.

Već u četvrtoj minuti Plemići su prijetili, Tičinović je ubacio loptu u šesnaesterac, Bilbija spustio za Malekinušića čiji je šut na kraju bio izblokiran. Dvije minute poslije Ćorluka je probio po desnoj strani, ali njegov ubačaj su otklonili defanzivci Urartua.

Čanađija je u 20. minuti presjekao jednu loptu i šutirao sa dvadesetak metara, ali je lopta otišla pored gola.

Najbolju priliku Zrinjski je imao u 36. minuti Tičinović je ubacio, a Malekinušić je šutirao i pogodio stativu gola Urartua.

U finišu prvog poluvremena Urartu je imao priliku, ali Junior je šutirao preko gola, na kraju rezultat na poluvremenu glasio je 0:0.