KRAJ: Lask 2-1 Zrinjski: Bilbija golom dao nadu Plemićima

Mostarski Zrinjski pretrpio je minimalan poraz večeras u Austriji i ima realne šanse da u revanšu protiv LASK-a izbori plasman u grupnu fazu Evropske lige.

Tok susreta Play-offa Evropske lige. Lask 2-1 Zrinjski.

90+6′ Kraj susreta. Lask bolja ekipa, ali Bilbija golom ostavio šansu Zrinjskom

90+ Igra se još 5 minuta.

86′ Finiš susreta, Zrinjski traži novi gol. Napadaju i žele do poravnanja.

72′ GOOOOOL! Uigrana akcija Zrinjskog, Bilbija odlično zabija i smanjuje rezltat za 2-1. Živi nada za Zrinjski!

64′ Bez šansi u drugom poluvremenu, domaćin iskusno zatvara utakmicu.

51‘ – Šansa za LASK, Renner dodaje do Žulja, ali odbrana Zrinjskog je to nekako izbacila.

46′ Počeo je drugi dio susreta, Zrinjski traži čudo.

45′ Poluvrijeme u Austriji!

38′ – Velika šansa za Zrinjski! Čuže je izašao jedan na jedan, ali je njegov udarac zaustavila stativa! Bila je to fantastična akcija Plemića, ali na kraju nisu uspjeli.

28′ Zrinjski se lagano budi, igra je bolja nego na početku susreta, ali i dalje bez velikih prilika za Plemiće.

25′ Malekinušić postiže gol, ali je poništen zbog nedozvoljene pozicije.

12′ GOOL! Velika prednost za domaću ekipu na otvaranju susreta… Opet Žulj sada je šutirao sa 20tak metara i fenomenlano zatreso mrežu Zrinjskog. Sada je 2-0

5′ Hladan tuš za Plemiće. Domaća ekipa stiže do ranog vodstva… Žulj je strijelac. Pokupio je odbijanac i sa 16 metara doveo svoju ekipu u vodstvo.

1′ Počeo je susret. Zrinjski već ima najbolji rezultat ikada, ali u ovom dvoboju napadaju više.