KRAJ Zrinjski 1-1 Lask / Plemići nisu uspjeli do Evropske lige, nastavljaju takmičenje u Konferencijskoj

Mostarski Zrinjski nakon nerješenog susreta u kući nisu uspjeli da se kvalifikuju u Evropsku ligu, ali svakako rezultat je odličan jer Zrinjski ima grupnu fazu Konferencijske lige.

Tok susreta:

94’+5 Kraj utakmice, Zrinjski je pokazao zube, ali nije bilo sreće. Svakako odličan rezultat za bh. predstavnika, a to je grupna faza Konferencijske lige.

90′ 4 minute nade za Zrinjski

88′ Očekivano veliki pritisak Zrinjskog, ali i dalje bez velikih šansi.

78′ Ulazimo u finiš susreta, Zrinjski teško dolazi do velikih šansi, moraju zaigrati bolje i opasnije ako žele do produžetaka.

66′ Odlično je sa lijeve strane prošao Tičinović ubacio je loptu u 5 metara, a sam ispred gola ostao je Bilbija koji ne koristi veliku šansu. Ostaje 1-1

62′ Nakon gola za poravnanje Lask je stao na loptu i troši vrijeme koliko god može, Zrinjski se nada nekoj boljoj igri i velikoj šansi.

51′ Lask stiže do poravnanja, odličan šut Jovičića sa 25 metara od desnu stativu. Marić nije imao šanse. Rezultat je 1-1

46′ Počelo je drugo poluvrijeme.

45+1‘ Kraj prvog poluvremena. Zrinjski odličan, zasluženo vode!

45′ Igra se još jedan minut nadoknade.

39′ GOOOOOOOL! Bilbija siguran sa 11 metara. Zrinjski dolazi do egala!

32′ Ćuže je odlično prošao sam i uputio udarac, ali lopta odlazi pored stative, ostaje 0-0. Zrinjski opasniji.

25′ Žulj i Bilbija sa javnim opomenama u prvih 25 minuta, nakon žutog kartona Bilbije opasan slobodan udarac je imala ekipa Laska, Žulj je odigrao kratko, a Renner je pucao po sredini gola, ali Marić je bio na visini zadatka. Najveća šansa u dosadašnjem dijelu susreta.

18′ Zrinjski kontroliše igru i napada, dok gosti čekaju svoju šansu iz tranzicije. Bez velikih šansi.

8′ Očekivano miran početak utakmice, Zrinjski kontroliše posjed lopte.

1′ Počeo je historijski susret za Zrinjski.