Pique nije jedini: Još jedan igrač Barcelone zaplakao kad je shvatio da njega čeka isto

Nogometaši Barcelone savladali su Almeriju s 2-0 na domaćem terenu, u susretu 13. kola španske La Lige, u kojem je zadnji put na Camp Nou igrao Gerard Pique.

Legendarni igrač Barcelone i španske reprezentacije najavio uoči ovog susreta da će mu ovo biti posljednja utakmica i da će se penzionisati, a u sedmoj minuti svi su na stadionu tražili da upravo Pique izvede jedanaesterac. No, Pique je taj posao prepustio Robertu Lewandowskom koji nije pogodio za vodstvo Barce. Domaćini su suparnika slomili u drugom poluvremenu, a strijelci su za nova tri boda bili Dembele u 48. i De Jong u 62. minuti.

U 85. minuti Pique je posljednji put napustio teren Nou Campa. Prije nego što je u igru umjesto njega ušao Christiansen, legendarni branič Barcelone oprostio se od svojih suigrača na terenu, izgrlio i predao kapitensku traku Albi.

Camp Nou je bio nabijen emocijama u tim trenucima. Cijeli je stadion ustao i pljeskao Barcinom kapitenu, a pljesku su se pridružili i igrači Almerije. Pique je navijačima uzvratio pljeskom, mahao im i poslao poljubac. Na kraju je još izgrlio i bivšeg saigrača, sad Barcinog trenera Xavija.

Nakon utakmice Pique je održao oproštajni govor pred navijačima, a pojavio se i video kada je defanzivac zaplakao dok je davao izjavu.

Mnogi su primijetili da on nije bio jedini igrač Barce koji je plakao, pošto se vidi da i Jordi Alba nije mogao obuzdati emocije.

Mnogi smatraju da je Albina reakcija zbog toga što bi i on ubrzo trebao napustiti klub.

Alba je uz Busquetsa jedini preostali član stare garde, a ove sezone ima minimalnu minutažu.