Partizan i Crvena zvezda podijelili bodove u velikom derbiju

Fudbaleri Crvene zvezde i Partizana remizirali su rezultatom 2:2 na stadionu "Rajko Mitić" u 24. kolu Superlige Srbije.

Zvezda je od starta utakmice pritiskala protivnika, koji se činio zadovoljnim sve dok je na semaforu stajao neriješen rezultat. Branili su se gosti, iako je Zvezda stvarala šanse i propustila nekoliko njih. Najbolje prilike imali su Bukari i i Ivanić, koji je čak pogodio stativu.

Pritisak domaćih urodio je plodom u 44. minuti meča, kada je nakon centaršuta sa desne strane pogodio Uroš Spajić za veliku radost većine od 45 hiljada gledalaca.

Kada su svi mislili da će Zvezda otići na odmor sa golom prednosti, u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena Mateus Saldanha je pogodio za izjednačenje i odlazak na odmor.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme Partizan je nakon brzog kontranapada preokrenuo Zahid je u kontru izbacio Kalulua, a ovaj proslijedio loptu u mrežu nemoćnog Glazera za 1:2.

Od tada je počela opsada gola Partizana, koji nije uspijevao smiriti igru i uspostaviti kontrolu nad posjedom lopte.

Kazna je stigla u 67. minuti kada je Hwang u iz kornera šesnaestercu pronašao neshvatljivo usamljenog Ndiayaea, a njemu nije bilo teško sa pet metara pogoditi za 2:2.

Partizanu je u ovoj utakmici bilo još teže nakon što je zbog drugog žutog kartona isključen Severina u 74. minuti.

Nova šansa za Crvenu zvezdu došla u 86. minutu. Mimović je poslije karambola u šesnaestercu Partizana pogodio prečku, lopta se nije odbila u gol, imali su crno-bijeli ponovo mnogo, mnogo sreće.

Opsada gola golmana Jovanovića se nastavila do samog kraja. Imala je zvezda još šansi, ali Bukarijev šut je odbranio golman, a odbijanac nije uspio pospremiti u mrežu Ndiaye.

Ostalo je na kraju 2:2, što znači da nema promjena na tabeli Superlige Srbije, te Partizan i dalje ima gol prednosti nad vječnim rivalom, prenosi N1.