Partizan savladao Zvezdu u Vječitom derbiju i preuzeo vrh tabele

Ovo je beogradskim crno-bijelima bila prva pobjeda nad najvećim rivalom nakon više od tri godine bez trijumfa u Vječitom derbiju.

Beogradski Partizan je u zaostaloj utakmici devetog kola srbijanske Superlige na stadionu JNA rezultatom 2:1 pobijedio Crvenu zvezdu, svoje najveće rivale i tako ih preskočio na prvom mjestu elitnog ranga srpskog nogometa.

Zvezdini navijači mogu biti nezadovoljni učinkom u ligi ove sezone, budući da nakon prijelaznog roka u kojem je potrošeno puno novca na transfere aktuelni prvaci gledaju u leđa Partizanu.

Crno-bijele je u vodstvo doveo kapiten, Bibras Natcho iz penala u 41. minuti. Za ovog iskusnog Izraelca se veže jedan zanimljiv podatak. Naime, Natcho je prvi i jedini igrač muslimanske vjeroispovijesti koji je ikada zaigrao za izraelsku reprezentaciju.

Brazilski napadač Matheus Saldanha povisio je na 2:0 u 66. minuti, a poraz Zvezde ublažio je Cheriff N’Diaye deset minuta kasnije.

Senegalac je ovog ljeta stigao na Marakanu za četiri miliona eura odštete iz turske Adane.