Težak poraz Feđe Dudića: Partizan kaznio sve promašaje Radničkog

Fudbaleri Partizana nastavili su seriju bez poraza u Superligi Srbije. Ekipa Igora Duljaja je u Kragujevcu savladala Radnički rezultatom 4:0 (1:0) u duelu odloženog četvrtog kola.

Partizan nakon ovog gostovanja iz 11 utakmica ima 31 bod, sada sedam bodova i meč više od Crvene zvezde.

Radnički je dobro ušao u meč, priprijetio u nekoliko navrata, ali nije uspijevao da dođe do prednosti.

Nakon pola sata u kojima su se, činilo se, privikavali na uslove na terenu, gosti su poveli iz prve prave akcije koju su izveli na utakmici. Saldanha je sjajno poslao loptu u prostor, a Kalulu ispratio i pogodio za 1:0. Kalulu je zbog povrede zamijenjen u 53. minutu.

Nakon nekoliko dobrih prilika koje su u drugom poluvremenu propustili igrači Radničkog, gosti dolaze do 2:0.

Nemanja Nikolić je mrežu zatresao iz prvog kontakta sa loptom, nepun minut po ulasku na teren.

Radnički je u 69. minutu ostao sa igračem manje jer je Mitrović dobio drugi žuti karton, prenosi SportKlub

Tresla se mreža domaćih i u 70. minutu, ali je Saldanha bio u ofsajdu, potvrđeno je iz VAR sobe.

Sve je riješeno u 81. minutu. Sjajno se probio Severina kroz odbranu domaćih, ali je pogodio stativu. Lopta se odbila do Saldanhe koji je šalje u mrežu za 3:0.

Tu nije bio kraj mukama ekipe Feđe Dudića. U 87. minutu Nikolić postiže svoj drugi gol na meču, ovoga puta nakon dobre asistencije Stjepanovića.

Partizan u nedjelju u 13. kolu gostuje Voždovcu, Radničkom u goste dolazi Mladost.