Real Madrid rutinski savladao Zvezdu u Beogradu, skroman učinak Muse

Real Madrid je lider na tabeli Eurolige sa omjerom 14:1, dok je Crvena Zvezda 14. sa omjerom 5:10.

Večeras je 15. kolo košarkaške Eurolige donijelo interesantan okršaj između Crvene Zvezde i aktuelnih prvaka Evrope, košarkaša Real Madrida. Na kraju su slavili gosti rezultatom 58:72.

Lijepo je Zvezda otvorila susret i napravila seriju od 7:0. Nakon toga Real Madrid se jako brzo vraća te je prva četvrtina završena rezultatom 20:20. Ipak na otvaranju druge četvrtine Madriđani su dodali gas i napravili sjajnu seriju, te na poluvrijeme otišli rezultatom 34:45.

Nastavio je Real i sa dobrim igrama u drugom poluvremenu, te svojom odličnom igrom ostvario uvjerljivu pobjedu u Stark Areni. Reprezentativac Bosne i Hercegovine, Džanan Musa, na parketu je proveo 19 minuta, a za to vrijeme ubacio je četiri poena, zabilježio dvije asistencije i dodao jedan skok.

Najefikasniji u timu Reala bio je Mario Hezonja sa 17 koševa, dok je Poirier imao 14 ubačaja.

U redovima Crvene Zvezde istakao se Mitrović sa 14 ubačena koša, a pratio ga je Teodosić sa također 14 ubačaja.

Real Madrid je lider na tabeli Eurolige sa omjerom 14:1, dok je Crvena Zvezda 14. sa omjerom 5:10, prenosi N1.