Košarka

Džanan Musa najefikasniji u debaklu Reala

Večeras je odigrano 22. kolo Eurolige, a Monaco je dočekao prvoplasirani Real Madrid.

musa

Malo je ko očekivao da će najbolji tim ove sezone odigrati ovako izuzetno lošu partiju, a na kraju su domaćini slavili rezultatom 98:76 i na taj način pregazili Madriđane.

Sjajno su domaćini odigrali ovaj susret, a već nakon prvih 10 minuta rezultat je glasio 33:20, pokušao se Real malo dozvati u drugoj četvrtini, no Monaco je nastavio sa impresivnom partijom i na poluvrijeme odlazi sa rezultatom 56:40, prenosi N1.

U redovima Monaca prednjačio je Jordan Loyd sa 19 poena, jednim skokom i jednom asistencijom, pratio ga je Mike James koji je postigao 15 koševa, sakupio dva skoka i podijelio čak 13 asistencija. Odličnu utakmicu odigrali su Diallo i Motiejunas sa 14 odnosno 13 poena.

Kod Madriđana najefikasniji je bio bh. reprezentativac Džanan Musa koji je na parketu proveo nešto više od 17 minuta, a za to vrijeme ubacio je 12 poena, sakupio četiri skoka i jednom asistirao. Rudy Fernandez je ubacio 11 koševa, dok je osvojio dva skoka.

Realu je ovo bio treći ovosezonski poraz u Euroligi, a trenutačni omjer im je 19-3 te su ostali na prvoj poziciji. Monaco se nalazi na 9. poziciji sa omjerom 12-10.