Odlična partija Muse u skromnoj minutaži, Real niže pobjede u Euroligi

Real Madrid je u 10. kolu Eurolige savladao Albu rezultatom 99:75.

musa

Dobru partiju u trijumfu madridskog tima odigrao je bh. košarkaš Džanan Musa. On je u pobjedi Reala ubacio 11 poena za skoro 14 odigranih minuta, dodao je četiri skoka i dvije asistencije.

Pitanje pobjednika riješeno je već u prvom poluvremenu. Domaći su u prvoj dionici već napravili dvocifrenu razliku, a na poluvrijeme se otišlo sa vodstvo Madriđana od 11 razlike.

U nastavku gotovo identična situacija. Real je na krilima Hezonje povećavao prednost, a u jednom trenutku je ona iznosila čak 19 poena.

Najefikasniji igrač susreta bio je košarkaš domaćeg tima Mario Hezonja koji je ubacio 26 poena.

Kraljevski klub je još uvijek na maksimalnom učinku u Euroligi i prvom mjestu dok je Alba posljednja sa omjerom 1-9.