Mbappe gleda i ne vjeruje: Scena koja pokazuje zašto Francuz nikad neće biti kao Messi

Paris Saint-Germain je na gostovanju Ajacciju u okviru 12. kola francuske Lige 1 ubjedljivo slavio sa 3:0 (1:0) i tako dodatno učvrstio prvu poziciju na tabeli.

Glavni akteri duela bili su Lionel Messi i Kylian Mbappe koji su učestvovali u sva tri pogotka.

Parižani su do vodstva došli već u 24 minuti preko Mbappea. Messi je proigrao brzonogog Francuza koji se dobro snašao i zatresao mrežu.

Na udvostručenje prednosti se čekalo sve do 78. minute, ali ovoga puta su uloge obrnute. U ulozi strijelca bio je Messi, dok je asistent bio Mbappe.

Konačan rezultat postavio je Francuz u 82. minuti, ponovo na asistenciju Lionela Messija, koji je sa razlogom ponio titulu igrača utakmice.

Iako je Mbappe već sada vrhunski fudbaler, prilično je jasno da zbog svog bahatog ponašanja vjerovatno neće doseći visine Messija van terena.

Tako se nakon ove utakmice dogodila scena kada su dječaci utrčali na teren i pohitali pravo ka Messiju, a francuski mediji kažu da je Mbappe stajao sa strane i sve gledao u nevjerici.

Messi je naravno ispao gospodin i djeci uzvratio zagrljajem i strpljivo se slikao sa svakim.