Mateo Kovačić ispisao historiju, uradio je nešto što nijednom fudbaleru nije uspjelo!

Hrvatski reprezentativac je stigao do jedinstvenog uspjeha.

Nogometaši Manchester Cityja uvjerljivo su slavili s 4:0 protiv brazilskog Fluminensea u finalu Svjetskog klupskog prvenstva.

‘Građani’ su poveli već u prvoj minuti preko Juliana Alvareza, a u 27. je pitanje pobjednika već bili gotovo zaključeno kada je Nino zabio autogol. Drugo poluvrijeme, bilo je isključivo stvar formalnosti, a Manchester City je dodao još dva gola.

Prvo je zabio Foden u 72., a konačni rezultat je svojim drugim golom postavio Alvarez u 86. minuti.

Hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić je ovom titulom stigao do izuzetnog postignuća, prenosi Sk.hr.

Naime, postao je prvi nogometaš u historiji koji je s tri različita kluba osvajao Svjetsko klupsko prvenstvo. Uz ovaj naslov s Manchester Cityjem, ranije je osvajao s Chelseajem te dva puta s madridskim Realom.

Kovačić je tako pretekao osmoricu velikana koji su ovaj pehar podizali s dva raziličita kluba. Riječ je o Didi (Corinthians i AC Milan), Danilu (Sao Paulo i Corinthians), Fabiju Santosu (Sao Paulo i Corinthians), Thiagu Alcantari (Barcelona i Bayern München), Toniju Kroosu (Bayern i Real) Madrid), Cristianu Ronaldu (Manchester United i Madrid), Xherdanu Shaqiriju (Bayern München i Liverpool) i Davidu Alabi (Bayern München i Real Madrid).