Newcastle potopio Crystal Palace, City na jedvite jade savladao Brighton

Danas je odigrano pet utakmica 9. kola Engleske Premier lige, a svoje pobjede upisali su Nottingham Forest, Newcastle, Manchester City, Brentford i Wolverhampton.

Na Etihadu Manchester City savladao je Brighton na Etihadu rezultatom 2:1 . Ušao je sjajno City u susret Jeremy Doku sjajno je prošao po lijevoj strani, odigrao povratni pas na pet metara, a Julian Alvarez se upisuje u listu strijelaca! Primio je precizan pas i mirno pospremio loptu u lijeve rašlje.

Građani do novog pogotka dolaze u 19. minutu Erling Haaland je pronašao put pokraj protivnika i uputio veličanstven udarac sa ruba šestnaesterca koji odlazi u donji desni ugao. Jason Steele nije imao šanse da dohvati loptu.

Sjajnu šansu imao je Doku u 27. minuti, koji je dočekao centaršut u šesnaestercu i pucao po golu. Ali je pucao neprecizno, lopta je otišla desno od gola. Haaland je veliku priliku imao u 68. minuti ali nije uspio iskorisiti šansu i drugi put zabiti. Mitoma je imao dvije sjajne šanse u 70. minuti prvo je Ortegao sjajno istrčao ispred njega i spriječio situaciju da Mitoma postigne gol, a onda sjajni Japanac nakon kornera pogodio je spoljni dio mreže.

Mogao se i Jeremy Doku upisati u strijelce, ali mu je Steele sjajno zaustavio udarac. Nakon što je Alvarez zamalo pogodio, Brighton je iz istog napada istrčao kontru, Mitoma je sjajno prošao po lijevoj strani, odigrao loptu u sredinu, a Ansu Fati smanjio na 2:1.

Svrake su na St. James Parku razbili Crystal Palace rezultatom _. Newcastle stigao je do vodstva na samom otvaranju susreta, Kieran Trippier je odigrao odličan centaršut, koji je pokupio Jacob Murphy unutar šestnaesterca, gdje si je oslobodio malo mjesta i sjajnim lob udarcem poslao loptu u mrežu Johnstonea.

Veliku šansu za Svrake upropastio je u 30. minuti Anthony Gordon koji je došao do odbijene lopte u šesnaestercu i pucao po golu. Na njegovu nesreću, zatresao je prečku. Gordon se iskupio ipak u 45. minuti kada pogađa za 2:0, izborio za prostor u šesnaestercu, dočekao lijepi centaršut i zabio u donji lijevi ugao.

Novi šok za goste stiže u drugoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena. Sean Longstaff je pratio centaršut u šesnaesteracu i zakucao loptu u mrežu za velikih 3:0.

Newcastle nije stao, Callum Wilson pogodio je za 4:0 u 66. minuti. Nakon kontranapada, sjajnu loptu poslao je Murphy, a Wilson lijepo pogodio.

Brentford potopio Burnley

Brentford je slavio sigurnu pobjedu protiv Burnleya. Domaći su stigli do pogotka već u 8. minuti, Neal Maupay pogodio je mrežu Trafforda, ali je pogodak poništen jer se Maupay nalazio u ofsajd poziciji. Nastavili su domaći sa napadima, a do vodstva stižu u 24. minuti kada je nakon asistencije Mbeuma, Yoane Wissa pogodio za 1:0.

Prelijep gol u 62. minutu postigao je Mbeumo, Maupay je odložio loptu, a sjajno je pogodio Mbeumo u dalji ugao za 2:0.

Veliku je šansu Koleosho propustio za Burnley u 75. minutu, gol je bio prazan ali je ovaj igrač promašio čitavu loptu, ostalo je 2:0. U 77. minuti povlačio je Wissu igrač Burnleya Roberts i zaradio drugi žuti karton, odnosno crveni, te je utakmica već tu bila riješena.

Sjajan gol za Burnley postiže Iranac Ghoddos u 87. minuti za velikih 3:0.

Wolvesi slavili nakon preokreta

Trešnjice su nakon prvih 45 minuta vodile protiv Vukova na Vitalytiju. Malo je falilo da gosti povedu na otvaranju susreta, u 5. minuti Pedro Neto je pucao s ruba šesnaesterca, ali je pogodio prečku. Ipak uprkos inicijativi domaćina domaći u 17. minutu stižu u vodstvo golom Dominika Solankea koji je sjajno pogodio petom nakon asistencije Billinga.

Na otvaranju drugog dijela gosti poravnavaju, u 46. minuti nakon asistencije Neta, Matheus Cunha pogađa za 1:1.

U 53. minuti Trešnjice ostaju sa igračem manje nakon starta, pa udaranje glavom protivnika Cook glavom udara Hwanga u lice i dobija direktan crveni karton. Dominirao je Wolwes čitavo drugo poluvrijeme, a u 88. minuti Saša Kalajdžić pogađa za 1:2 i pobjedu svog tima.

Luton u finišu nadoknadio dva gola prednosti

Nottingham je prokocao dva gola prednosti protiv Luton Town kući, gosti su u drugom minutu sudijske nadoknade došli do velikog boda. Nevjerovatnu šansu sa osam metara promašio je Sangare u 45. minutu i tako propustio sjajnu priliku da dovede domaće u vodstvo. Domaći odlično ulaze u drugo poluvrijeme Chris Wood pogodio je za 1:0 u 49. minuti, nakon što nije iskoristio inicijativu u prvih 45 minuta.

Nakamba je imao dobru šansu za goste u 68. minuti, ali je pucao preko gola. Chris Wood u 76. minuti riješava pitanje pobjednika, nakon centaršuta Elange Wood je sjajno glavom pogodio.

Luton se vraća u susret u 83. minuti, nakon jednog centaršuta katastrofalno je reagirao Auriere, a Ogbene je znao to iskoristiti i smanjiti rezultat na 2:1.

Nakon jednog centaršuta igrača Lutona, Adebayo je otresao Worrala u duelu i sjajno pogodio u 92. minuti za 2:2.

Domaći su stigli do trećeg gola u 94. minuti, a ponovo je pogodio Chris Wood, ali je dosuđen ofsajd te ništa od toga nije bilo, piše N1.