Everton stigao do ključne pobjede u borbi za opstanak

Nogometaši Evertona svladali su na domaćem terenu Nottingham Forest s 2-0 u prvom nedjeljnom ogledu 34. kola engleske Premier lige.

Za oba sastava ovo je bila iznimno važna utakmica za potencijalni bijeg iz opasne zone ispadanja, a tri boda ugrabio je domaćin nakon po jednog pogotka u svakom poluvremenu.

U 29. minuti je Gueye pomalo traljavo uputio udarac s 20 metara, a lopta se nekako pored vratnice ušuljala u mrežu za 1-0. Puno bolji udarac bio je onaj McNeila u 76. minuti kada je raspalio sa skoro 25 metara i postavio konačnih 2-0.

Everton je ostao na 16. mjestu ljestvice, ali sada ima četiri boda više od Nottingham Foresta koji je na 17. poziciji.

Preostale tri utakmice ovog kola igraju se sredinom svibnja. Tottenham i Manchester City se sastaju 14. svibnja, a dan kasnije će igrati Brighton – Chelsea te Manchester United – Newcastle. Ti su ogledi otkazani za spomenute datume zbog polufinalnih susreta FA kupa ovog vikenda.