Manchester City postao prvak svijeta: U velikom finalu nadigrali Fluminense

Slovili su Građani za velikog favorita prije početka ovog susreta, a kvalitet i nadmoć pokazali su i na terenu.

Fudbaleri Manchester Cityja novi su prvaci svijeta. Tim Pepa Guardiole u velikom finalu Svjetskog klupskog prvenstva bili su bolji od Fluminensea rezultatom 4:0.

Osvajač Lige prvaka bio je bolji od pobjednika Cope Libertadores, a pitanje protivnika riješili su praktično u prvom poluvremenu.

Poveo je City već nakon 40 sekundi igre. Iskoristio je Julian Alvarez neopreznost odbrane brazilskog tima i matirao golmana Fabia.

Nakon toga propustio je tim Pepa Guardiole nekoliko izglednih prilika, a do drugog gola stigli su u 27. minuti. Tada je vlastitu mrežu pogodio Nino.

Nisu dozvolili mnogo prilika protivniku prvaci Engleske, jednu od rijetkih imao je Kennedy, ali je njegov udarac zaustavio Ederson.

I listu strijelaca upisao se i Phil Foden u 72. minuti. Njega je nakon lijepe akcije uposlio Alvarez, a reprezentativac Engleske rutinski matirao protivničkog golmana.

Konačan rezultat postavio je sjajni Julian Alvarez u 89. minuti nakon proigravanja Matheusa Nunesa.

U susretu za treće mjesto Al Ahly je sa 4:2 bio bolji od Urawa Red Diamondsa, prenosi N1.