Fluminense čeka Manchester City u finalu SP za klubove

Šampion Južne Amerike nije lako došao do trijumfa protiv najboljeg tima Afrike.

Fudbaleri brazilskog Fluminensea plasirali su se u finale Svjetskog prvenstva za klubove nakon što su pobijedili egipatski Al Ahly.

Polufinalni duel na stadionu „King Abdulah Sports City“ završen je rezultatom 2:0 (0:0).

Vodeći gol postigao je Kolumbijac John Arias u 71. minutu iz jedanaesterca. Konačan rezultat postavio je 21-godišnji Brazilac John Kennedy u 90. minutu.

Šampion Južne Amerike nije lako došao do trijumfa protiv najboljeg tima Afrike iako je u prvom poluvremenu strijelac vodećeg gola Arias dva put pogađao stativu. Nekoliko uspješnih intervencija imao je i golman Fluminensea, 43-godišnji Fabio.

Fluminense će u finalu igrati protiv boljeg iz drugog polufinalnog meča u kome se sastaju prvi favort šampion Evrope Manchester City i prvak Azije japanski Urawa Red Diamonds.