Al Ahlyju pripala bronza na Svjetskom klupskom prvenstvu

Egipatska ekipa Al Ahly osigurala je treće mjesto na Svjetskom klupskom prvenstvu FIFA, pobijedivši japanski tim Kawasaki Frontale rezultatom 4:2 u utakmici za treće mjesto.

Al Ahly je preuzeo kontrolu nad utakmicom u 19. minuti kada je Yasser Ibrahim postigao prvi gol, a prednost je udvostručena u 25. minuti zahvaljujući golu Percyja Taua iz Južne Afrike.

Gvinejski napadač Jose Kante smanjio je zaostatak za Kawasaki Frontale u 43. minuti, a izjednačenje je postignuto u 54. minuti iz kaznenog udarca kojeg je realizirao danski stoper Alexander Scholz.

Međutim, Al Ahly se ponovno vratio u vodstvo u 60. minuti kada je Ali Maaloul poslao loptu u kazneni prostor, a Yoshio Koizumi nehotice je preusmjerio u vlastitu mrežu.

Unatoč promašenom kaznenom udarcu Maaloula u 75. minuti, Al Ahly je potvrdio svoju pobjedu u devetoj minuti sučevog dodatka kada je Maaloul preciznim udarcem iz slobodnog udarca postavio konačnih 4:2.

Ovom pobjedom, Al Ahly je treći put u posljednja četiri izdanja Svjetskog klupskog prvenstva osvojio treće mjesto. Finale turnira između evropskog prvaka Manchester Cityja i pobjednika južnoameričke Copa Libertadores, brazilske momčadi Fluminense, zakazano je za 19 sati po srednjoevropskom vremenu.