Manchester City ubjedljiv, gol i četiri asistencije maestralnog Dokua

Manchester City ostvario je novu pobjedu, pošto je u 11. kolu Premijer lige na svom Etihadu ubjedljivo savladao Bourmenouth 6:1.

Aktuelni prvaci Engleske, fudbaleri Manchester Cityja deklasirali su na svom Etihadu ekipu Bournamoutha rezultatom 6:1 i tako privremeno preuzeli lidersku poziciju na tabeli.

Ono što je zanimljivo jeste da i pored činjenice da su “Građani” zabili šest komada, u strijelce se nije upisao Erling Haaland, koji je ruku na srce izašao iz igre početkom drugog poluvremena.

Za City su redom pogađali Doku, Silva (dva puta), Akanji, Foden i Ake. Jedini gol za Bournemouth djelo je Sinisterre u 74. minuti.

Od ostalih rezultata vrijedi istaknuti pobjedu Brentforda nad West Hamom rezultatom 3:2. Crystal Palace je slavio na gostovanju kod Burnleya rezultatom 2:0.

Everton i Brighton su podijelili bodove odigravši 1:1, dok je Sheffield slavio protiv Wolvesa rezultatom 2:1.