Jadno da ne može jadnije: Minuta šutnje za nastradale, a reakcija Delija na Etihadu zgrozila je planetu

Crvena zvezda je u prvom kolu skupine Lige prvaka gostovala kod aktuelnog osvajača natjecanja.

To je iskoristilo oko tri hiljade njenih navijača da se pokažu na stadionu Manchester Cityja. Prvak Srbije izgubio je 3:1 od prvaka Engleske i Europe, a Englezi nakon meča pišu i pričaju o primitivizmu srpskih navijača.

Sve utakmice Lige prvaka počele su minutom šutnje za desetke hiljada poginulih u nedavnim katastrofama, poplavi u Libiji i potresu u Maroku.

To je poštovalo 50 hiljada navijača Cityja na Etihadu, ali ne i navijači Zvezde. Oni su iskazivanje počasti brojnim poginulima upropastili prvo povicima i ruganjem, a onda, nakon što su im zbog toga zviždali navijači domaćih, zvezdaši su počeli vikati: “Je*i se, City, je*i se!”

Zbog toga je sudac Joao Pinheiro prekinuo minutu šutnje puno prije njenog isteka.