Liverpool preokretom slomio Vukove

Fudbaleri Liverpula su kao gosti došli do pobede u prvom meču petog kola Premijer lige, pošto su kao gosti posle preokreta savladali Vulverhempton rezultatom 3:1(0:1).

Wolverhampton je fantastično otvorio meč. Liverpool je imao problema da iznese loptu na protivničku polovinu, a presing izabranika Garyja O’Neila im je omogućio da stvore nekoliko izglednih prilika. Domaćin je jednu od takvih iskoristio da dođe do prednosti Pedro Neto je uzeo loptu na svojoj polovini, sam predriblao nekoliko protivničkih fudbalera i uposlio Hee-Chan Hwanga, kojem nije bilo teško da zatrese mrežu sa ivice peterca.

Nastavio su Wolvesi da muče rivala – pod najvećim pritiskom bio je Alexis MacAlister, koji je na ovom meču igrao kao zadnji vezni. On je u prvom delu izgubio veliki broj lopti, što je dovelo do mnogo šansi da domaćina. Neto je u 27. minutu pokušao da zapreti u tranziciji, ali je osujećen jer nije imao pravovremenu podršku saigrača.

Još jednu izglednu priliku domaći su imali u 34. minutu – Neto je ponovo probio po lijevoj strani i uputio centaršut ka Mateusu Kunji, koji je loše procenio let lopte i protraćio stopostotnu priliku.

Loša realizacija koštala je domaći sastav – Liverpool je zaigrao znatno bolje. Diaz je zamijenio MacAlistera i samo dva minuta kasnije je imao priliku da glavom matira Josea Su.

Dominacija gostiju je dala rezultat posle 10 minuta – u 55. je Salah uposlio Gakpa, koji je sproveo loptu u mrežu. Holanđanin je odmah potom napustio igru, a umjesto njega je ušao Darwin Nunez. Urugvajac se odmah predstavio kao prijetnja po gol protivnika i u narednih pet minuta dvaput je izazvao paniku u odbrani domaćih.

Liverpool je do potpunog preokreta došao u 85. minutu, kada je Salah poslije driblinga na desnoj strani uposlio Robertsona, a lijevi bek iz neposredne blizine savradao golmana Wolvesa. Bila je to 200. asistencija za Egipćanina u dresu Redsa u Premijer ligi i tako je postao tek drugi fudbaler koji je u dresu Liverpoola zabilježio bar 200 asistencija u prvenstvenim utakmicama.

Salah je se treći put na meču našao u ulozi asistenta u prvom minutu nadoknade, kada je rezervista Harvi Eliot postigao gol udarcem sa ivice šesnaesterca, ali je na kraju gol pripisan braniču domaćih Hugi Buenu, odnosno kao autogol, piše N1.