Liverpool preokretom do pobjede

Liverpool je danas na Anfieldu stigao do prve pobjede u novoj sezoni Premier lige, pošto je sa 3:1 savladao Bournemouth.

Loše je počeo meč za Redse jer su Trešnjice već u 3. minuti povele preko Semenya, ali uslijedio je preokret.

Poravnao je Luis Diaz u 28. minuti, a u 36. je dosuđen penal za Liverpool. Šut Salaha s bijele tačke odbranio je Neto, ali lopta se odbija do Egipćanina koji je šalje u mrežu za 2:1.

Činilo se da se stvari za Liverpool komplikuju u 58. minuti, kada je direktan crveni karton dobio Mac Allister, ali četiri minute poslije Diogo Jota je povisio na 3:1.

Tu je bio kraj za goste, a rezultat se do kraja meča nije mijenjao, piše SC Sport.

Do nove pobjede stigao je sjajni Brighton, klub koji kupi sve više simpatija ljubitelja fudbala.

Ovaj put su Galebovi u gostima deklasirali Wolverhampton sa 4:1. March je postigao dva gola, a Mitoma i Estupinan su dodali po jedan.

Utješni gol Vukova postigao je Hwang.

U trećem meču dana, Fulham je kući poražen od Brentforda 0:3. Za Pčele su “ubadali” Wissa i Mbeumo (x2).