Legendarni Hulk imao 97 kg prije utakmice: Kad je meč završio stao je na vagu i zaprepastio se

Brazilski napadač Hulk odigrao je 90 minuta u 2:1 pobjedi njegovog Atletico Mineira nad Tombenseom u nedjelju.

Ne samo da je igrao u utakmici, već je i postigao pobjednički pogodak u 89. minuti. Ipak, bivši napadač Porta i Zenita postao je globalna medijska tema zbog nečeg potpuno nevezanog za njegov statistički učinak u utakmici.

Utakmica je igrana u 11 ujutro po lokalnom vremenu, s namjerom da se izbjegnu najveće vrućine, ali je za vrijeme susreta svejedno bilo malo preko 30 stepeni. Takva temperatura dovela je do nevjerojatne količine znojenja, po kojoj je Hulk od ranije poznat kao igrač koji gubi nekoliko kilograma po utakmici. Ovoga puta je ponovno iznojio puno.

Hulk je utakmicu počeo s 97.6 kg, a na vaganju nakon utakmice ostao je šokiran time koliko je izgubio. Vaga je pokazala 91.9 kg, dakle čak 5.7 kg manje u samo dva sata. Globo Esporte piše da je ovo drugi put u zadnjih godinu dana da je Hulk ozbiljno izgubio na kilaži. Ljetos je u jednoj utakmici pao s 97 kg na 91 kg.