LIGA PRVAKA: Lazio slavio protiv Celtica u dramatičnoj završnici, pobjeda i Shakhtara

Fudbaleri Lazija i Celtica odigrali su meč 5. kola grupne faze Lige prvaka, a krajnji rezultat glasio je 2:0, dok je Shakhtar savladao Antwerpa rezultatom 1:0.

Lazio je uspio tek u 82. minuti povesti, kada je na odbijeni šut Isaksona pokupio rezervista Ciro Immobile i dao Laziju prednost.

Samo dva minuta kasnije Immobile je ponovo pogodio. Na ivici šesnaesterca primio je dodavanje Lazzarija, okrenuo se prema golu i lijevom nogom drugi put matirao Harta.

Do kraja je sudija Meler dosudio jedanaesterac za Celtic, ali je nakon pregleda ponovljenog snimka poništio svoju odluku, te se rezultat do kraja nije mijenjao.

Lazio je sada privremeno prvi u grupi E sa 10 bodova, dva više od Atletica, ali i sa utakmicom više.

Shakhtar je potvrdio kvalitet protiv Antwerpa.

Nominalni domaćin do prednosti stiže u 12. minuti susreta. Matvilenko je primio centaršut i glavom matirao protivničkog golmana.

Pokušavali su gosti nakon toga, ali se rezultat nije mijenjao, prenio je N1.

Shakhtar je 3. na tabeli grupe H, sa 9 bodova, isto koliko imaju Barcelona i Porto. Ovi timovi igraju svoj meč od 21 sat. Antwerpen je posljednji bez bodova