Barcelona savladala Shakhtar, Feyenoord rutinski protiv Lazia

Večerašnji program Lige prvaka otvorile su dvije utakmice: između Barcelone i Shakhtara, te između Feyenoorda i Lazia.

U okviru grupe H ekipa Barcelone je ugostila ekipu Shakhtara iz Donetska.

Domaći su od početka preuzeli inicijativu i zaprijetili u osmoj minuti. Ferminu Lopezu je malo nedostajalo da uputi vrlo opasan šut, ali je u posljednjem trenutku izblokiran. U 25. minuti Joao Cancelo pravi solo prodor, ulazi u šesnaesterac i šutira, ali golman gostiju brani. Dvije minute nakon njega ponovo je Fermin Lopet pokušao, ali je pogodio stativu.

U 28. minuti Ferran Torres dovodi Barcelonu u vodstvo pogotkom nakon lijepe akcije. Osam minuta kasnije Fermin Lopez udvostručava prednost Barcelone nakon fantastičnog pogotka sa ivice šesnaesterca. Na poluvrijeme se otišlo sa 2:0 za Barcelonu.

Početkom drugog poluvremena Joao Felix šutira glavom nakon ubačaja, ali golman gostiju brani. U 60. minuti Ferran Torres postiže pogodak, ali je on poništen zbog ofsajda. Samo minutu poslije gostujuća ekipa smanjuje rezultat pogotkom Georgiya Sudakova.

U 70. minuti Fermin Lopez ponovo pogađa stativu, a već u narednom napadu postiže pogodak koji mu je poništen zbog ofsajda. Odmah nakon toga i Ferran Torres postiže pogodak koji je poništen. To je izazvalo mnogo negodovanja kod domaćih igrača, ali u 75. minuti to je podignuto na viši nivo kada glavni sudija nakon konsultacija sa VAR-om nije htio dosuditi penal u korist Barcelone. Do kraja utakmice vrijedi izdvojiti još jedino pokušaj Tarasa Stepanenka iz Shakhtara, ali njegov šut iz 83. minute odlazi pored gola.

Barcelona za vikend očekuje veliki derbi protiv Real Madrida na svome terenu, dok će Shakhtar gostovati Viktoriji u okviru Kupa Ukrajine.

U okviru grupe E nizozemski Feyenoord je ugostio ekipu iz glavnog grada Italije – Lazio.

Domaći su slavili visoku i zasluženu pobjedu rezultatom 3:1. Feyenoord se od početka nametnuo kao nadmoćniji protivnik. U 25. minuti Gimenez postiže lijep pogodak, ali mu je poništen zbog ofsajda. Tri minute poslije domaći su tražili jedanesterac zbog toga što je jedan igrač Lazia igrao rukom, ali sudija se nije oglašavao. Gimenez u 31. minuti ponovo postiže pogodak, no ovaj je bio regularan i time dovodi svoju ekipu u vodstvo. U sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena Zerrouki na asistenciju Stengsa postiže lijep pogodak sa distance za 2:0 u prvom poluvremenu, piše Sport Centar.

Drugo poluvrijeme je proteklo u dominaciji Feyenoorda koji pobjedu potvrđuje u 75. minuti drugim pogotkom Gimeneza. Lazio je do kraja uspio postići počasni pogodak i to sa penala u 83. minuti. Pedro je bio siguran izvođač najstrožije kazne, nakon što je Lopez skrivio faul.

Feyenoord narednu utakmicu igra za vikend u gostima protiv Twentea, dok će Lazio ugostiti Fiorentinu.