Portugal uz mnogo muke savladao borbenu Ganu, Ronaldo ušao u historiju

Fudbalske reprezentacije Portugala i Gane i na Stadionu 974 u Dohi odigrale utakmicu 1. kola Grupe H Svjetskog prvenstva u Kataru.

Meč je okončan pobjedom Portugala 3:2, a svi golovi su pali u drugom poluvremenu.

Poveli su Portugalci preko Cristiana Ronalda u 64. minuti s bijele tačke. Ovim golom Ronaldo je postao prvi fudbaler u historiji koji je zabio na pet različitih svjetskih prvenstava. Portugalac je zabijao 2006., 2010., 2014., 2018. i 2022..

Iza njega su ostali Lionel Messi, Miroslav Klose, Pele i Uwe Seeler, koji su zabijali na četiri različita svjetska prvenstva.

Potom je u 73. minuti za 1:1 pogodio Andre Ayew. Vodstvo 2:1 Portugalu donosi Joao Felix u 78. minuti, da bi na 3:1 povisio Leao u 80. minuti utakmice.

Konačnih 3:2 postavlja Bukari u 89. minuti meča.

90+8. – Kraj utakmice.

89. – GOOOL!!! Sada je 3:2, Bukari smanjuje vodstvo Portugala i vraća svoj tim u život!

80. – GOOOOL! Već je 3:1 za Portugalce, krilni napadač Milana Leao pogađa mrežu Ganaca!

78. – GOOOOL!! Novo vodstvo Portugala, za 2:1 pogađa Joao Felix nakon dobre asistencije Brune Fernandesa.

73.- GOOOOL!!! Andre Ayew donosi zasluženo poravnanje Gancima!

64. – GOOOL! Portugal vodi pogotkom Ronalda s bijele tačke. Inače, penal je bio dosta sumnjiv.

46. – Nastavljena je utakmica, za nadat se da ćemo vidjeti u nastavku barem jedan pogodak ove dosadne fudbalske predstave.

45. – Kraj prvog poluvremena još jedne loše utakmice u nizu na Mundijalu u Kataru, barem kad je prvo poluvrijeme u pitanju.

31. – Portugalci su poveli! Mežutim, Cristiano Ronaldo je napravio faul i gol je poništen.

20. – Polovina je prvog poluvremena, Portugalci imaju loptu u svom posjedu, ali mreže i dalje miruju.

1. – Počela je utakmica u Dohi u kojoj je Portugal ulazi kao veliki favorit.

Sve oči svakako će biti uprte u Cristiana Ronalda (38), kojem će ovo vjerovatno biti posljednji Mundijal u karijeri.

Portugalski napadač je, podsjećamo, trenutno bez kluba jer je raskinuo ugovor s Manchester Unitedom nakon intervjua u kojem je kritikovao klub, trenera Erika Ten Haga i saigrače.

Protivnik selekciji Portugala danas je Gana, koja je na mundijalima najbolji rezultat ostvarila 2010. godine u Južnoafričkoj Republici kada je upisala četvrtfinale u kojem je eliminisana od Urugvaja.

Dok je Ronaldo najveća portugalska zvijezda, Ganu predvode Inaki Williams iz Athletic Bilbaa, Jordan Ayew iz Crystal Palacea i Thomas Partey iz Arsenala.

U grupi H uz Portugal i Ganu, nalaze se još i Urugvaj i Južna Koreja, koji su međusobnu utakmicu odigrali u terminu od 14 sati. I nisu se baš naigrali, bilo je mršavih 0:0.