Hrvatska nadigrala Maroko za svoju drugu bronzu u historiji Mundijala

Selekcija Hrvatske je drugi put u svojoj historiji osvojila treće mjesto odnosno bronzanu medalju na Mundijalu.

“Vatreni” su bili bolji od Maroka danas na stadionu Khalifa International rezultatom 2:1.

Poveli su rano Hrvati golom Gvardiola u 7. minuti utakmice. Poravnali su Marokanci samo dvije minute kasnije preko Darija.

Ipak, pobjedu našim zapadnim komšijama donosi u 42. minuti prelijepim pogotkom Oršić nakon asistencije Livaje.

Namjestio se Oršić na oko 15 metara s lijeve strane i preciznim projektilom prevario golmana Maroka i pogodio suprotne rašlje za 2:1 i, ispostavit će se kasnije, trijumf “Vatrenih”.

90+6. – Kraj! Hrvatska je osvojila treće mjesto na SP-u u Kataru!

81. – Bližimo se finišu meča. Hrvatska blizu druge bronze u svojoj historiji.

71. – Pokušaj Vlašića s preko 20 metara, ali lopta odlazi preko prečke.

65. – Otvorena utakmica, Hrvati čuvaju stečeno vodstvo.

57. – Hrvati opasni i u nastavku kada se očekivala veća ofanziva Marokanaca zbog minusa kojeg imaju.

49. – Umalo da Oršić zabije svoj drugi gol na ovom meču.

46. – Nastavljena je utakmica.

45. – Kraj prvog dijela meča.

42. – GOOOOOLLL! Sjajan pogodak Oršića!! Ponovo Hrvati vode. Primio je loptu na ivici šesnaesterca nakon pasa Livaje, povukao je loptu i prekrasno pogodio.

40. – Nakon dva brza gola nastavili su s napadima akteri današnje utakmice, ali osim velikog broja šansi pogodaka u ovom dijelu utakmice novih golova zasad nema.

30. – Ofanzivna igra na obje strane, žele i jedni i drugi bronzanu medalju na ovom SP-u.

24. – Velika šansa za Hrvatsku, golman Maroka sjajno reaguje.

16. – Borbena i vrlo zanimljiva utakmica između Hrvatske i Maroka.

9. – GOOOOOOL!!!!! Dvije minute trajalo je slavlje Hrvata, Dari pogađa za 1:1.

7. GOOOOL! Vode Hrvati ranim pogotkom Gvardiola. Asititrao mu je Perišić nakon što su Vatreni izveli jedan prekid.

1. – Počela je utakmica na stadionu Khalifa International.

U ovom trenutku, Hrvatska i Maroko su kvalitetom slični i bitno ovise o svojim najvećim zvijezdama.

Hrvatska sjajna generacija predvođena Lukom Modrićem ima priliku za novu bronzu dok su s druge strane Marokanci predvođeni Hakimom Ziyechom već nadmašili sami sebe.

Radi se o zlatnoj generaciji njihovog fudbala koja bi mogla ostvariti veliki uspjeh u Kataru i to se upravo i desilo.

U duelu protiv Hrvatske Marokanci će biti oslabljeni.

U polufinale su već ušli bez centralnog stopera Aguerda, dok je kapiten Saiss morao izaći zbog bolova nakon 20-ak minuta igre.