KATAR 2022 / Argentina zakazala četvrtfinale s Nizozemskom!

Fudbalska reprezentacija Argentine plasirala se u četvrtfinale Svjetskog prvenstva u Kataru.

Gaučosi su večeras savladali Australiju rezultatom 2:1 i zakazali duel sa Nizozemcima, koji su nešto ranije sa 3:1 savladali Amerikance.

Strijelci za Argentinu bili su Messi (35.) i Alvarez (57.). Australci su smanjili u 77. minuti autogolom argentinskog veznjaka Fernandeza.

Ovo su bili sastavi za večerašnji duel koji je igran na stadionu “Ahmad bin Ali” u Al Rayyanu.

Argentina: E. Martinez, Molina, Otamendi, Romero, Acuna, de Paul, Mac Allister, Fernandez, Gomez, Alvarez, Messi.

Australija: Ryan, Behich, Rowles, Souttar, Degenek, Irvine, Mooy, Baccus, Leckie, McGree, Duke.

Na našem portalu u nastavku mogli ste pratiti tekstualni prenos najzanimljivijih detalja sa ovog duela:

90+7′ Kraj utakmice. Argentina je slavila sa 2:1.

90+’ Igrat će se još sedam minuta sudijske nadoknade.

84′ Fascinantan podatak: 789 golova u 1.000 utakmica postigao je u svojoj karijeri Lionel Messi.

77′ GOOOOOOOOOOOOL! Australija pogađa i smanjuje vodstvo Argentine. Goodwin je žestoko potegao izvan šesnaesterca, lopta je pogodila Fernandeza, promijenila smjer i prevarila golmana.

76′ Još petnaest minuta do kraja utakmice, plus sudijsko vrijeme. I dalje je 2:0.

57′ GOOOOOOOOOOOOOLLL! Julian Alvarez dovodi Gaučose u prednost od 2:0. Golman Australije izgubio je loptu u svom šesnaestercu što je napadač Manchester Cityja znao itekako kazniti.

46′ Nastavljen je duel.

45+2′ Kraj prvog poluvremena, Argentina protiv Australije vodi sa 1:0.

35′ GOOOOOOOOOOOOOOL! Argentina vodi, strijelac je Lionel Messi. Sijevnula je ljevica sa nekih 14-15 metara, a australski golman Mathew Ryan bio je nemoćan.

23′ Prvi korner na utakmici, izvest će ga Australija.

16′ Trećina prvog dijela je iza nas, i dalje nema golova. Argentinci u svojim nogama loptu drže 77 posto vremena.

1′ Počeo je susret u Al Rayyanu.