Igman na krilima Ramića savladao Leotar i osvojio zlata vrijedne bodove

Fudbaleri Igmana savladali su Leotara na domaćem terenu rezultatom 1:0 i napravili veliki korak ka opstanku u Premijer Ligi BiH

U utakmici koja je mnogo značila za oba tima, Leotar je taj koji je prvi zaprijetio. Aćimović je sjajno prošao odbranu Igmana, izašao pred golmana Ćemana i u odsudnom trenutku loše dodao Šipovcu koji nije dobro pratio saigrača, pa je šansa propala.

Osim te velike šanse, domaći su ti koji su kontrolisali igru. Do kraja prvog poluvremena domaći su imali nekoliko polušansi, a u glavnoj ulozi je uglavnom bio fudbaler domaćih Duraković, no te prilike nisu donijele željeni rezultat. Na poluvrijeme se otišlo pri rezultatu 0:0, prenosi N1.

Igrala se 60. minuta kada je nakon jednog kornera udarac u gol uputio Bodul, lopta se odbila od golmana Leotara, a Mirsad Ramić je pospremio loptu u mrežu nakon odbitka.

U 66. minuti gosti su ostali sa igračem manje. Zbog simuliranja drugi žuti karton dobio je Šipovac, pa je Leotar do kraja igrao sa deset igrača.

Igman je iskoristio brojčanu prednost u 82. minuti. Ponovo je iz prekida pogodio Igman. Duraković je centrirao iz kornera a najviši u skoku ponovo je bio Mirsad Ramić, koji je faktički riješio meč.

Igman je ovom pobjedom napravio veliki korak ka opstanku u Premijer Ligi BiH.