Podjela bodova na Grbavici, Plavi sve dalje od Evrope

Željezničar i Igman odigrali su utakmicu 29. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Konačan rezultat je bio 1:1.

Mirsad Ramić doveo je Konjičane u vodstvo u 26. minuti meča, a tim rezultatom završeno je prvo poluvrijeme.

Samo sedam minuta trebalo je Željezničaru da izjednači u nastavku. Doduše uz veliku pomoć golmana Igmana. Štilić je centrirao iz kornera, prema golu je šutirao Jašarević glavom, a lopta nakon udarca ispada do tada fenomenalnom Ćemanu, a loptu lako u mrežu šalje Amoah za 1:1.

Grbavica je zanijemila kada je Santos pao na teren i ležao nepomično. Na sreću sve se završilo dobro po fudbalera Želje i intervencijom ljekarske ekipe, vratio se u igru, ali je ipak malo kasnije napustio igru.

Rezultat se do kraja nije mijenjao, pa su gosti mogli biti zadovoljniji bodom.

Dodajmo i to da je sudija Sabrija Topalović nakon utakmice bio na meti igrača oba tima, a u jednom trenutku je potpuno živce izgubio iskusni Edin Cocalić i krenuo u obračun s glavnim sucem.

Zbog toga je zaradio direktan crveni karton i sada ga čeka suspenzija.