Francuska na jedvite jade do pobjede nad Irskom

Sinoć je odigrano osam utakmica drugog kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo a Francuska je sa minimalnih 1:0 savladala Irsku u Irskoj.

Aktuelni vicešampion svijeta teže nego što se možda i očekivalo slavio je u Dublinu protiv Irske. Bilo je 1:0, a jedini gol postigao je Benjamin Pavard u 50. minutu, poslije prelijepog udarca sa distance. Holanđani su, poslije debakla na Saint Denisu, uspjeli da se „iskale“ protiv Gibraltara.

Bilo je 3:0 a briljirali su momci iz zadnje linije Nathan Ake i Denzel Dumfries. Prvi je postigao dva gola, drugi u 50. i treći u 82. minutu, dok je Dumfries asistirao upravo Akeu za drugi i Memphisu Depayu za prvi gol u 23. minutu. Asistenciju za treći gol ubilježio je još jedan defanzivac Daley Blind.

Umalo veliko iznenađenje da se dogodi u Linzu. Estonija je vodila protiv Austrije sve do 68. minuta golom Sapinena od 25. minuta. Austrijanci su prethodno u 17. minutu imali penal, ali je šut Gregoritscha završio na prečki. Ali u 68. minutu domaći ipak uspijevaju da dođu do gola. Florian Keinz je pokupio odbitak i donio poravnanje.

Držala je Estonija i taj bod rukama i nogama, ali ponovo ih sreća nije pogledala u 88. minutu. Gregoritsch je šutirao, lopta pogodila jednog igrača gostiju i promijenila smjer, tako da se napadač Freiburga ipak iskupio za promašen penal i donio nova tri boda.

A do prva tri boda u ovoj grupi došla je Švedska. I to u velikom stilu. Slavila je u Solni protiv Azerbejdžana 5:0 golovima Forsberga, Djekersa, Carlssona i Elange, dok je gol za 2:0 postigao igrač gostiju Mustafazada.