Dok u BiH i dalje maštaju, klub za koji igraju električari i ribari na pragu plasmana u Ligu prvaka

Klaksvik, klub s Farskih otoka, nastavlja sa bajkom ili jednostavnije svojim nastupom u kvalifikacijama za Ligu prvaka. Oni su u prvoj utakmici 3. pretkola slavili protiv norveškog Moldea 2:1.

Do pobjede su došli nakon preokreta, a svi golovi na utakmici pali su u drugom poluvremenu.

Igrala se 49. minuta kada je Molde poveo na gostovanju u Toršavnu, pošto u istoimenom gradu stadion nije po UEFA-inim pravilima, a strijelac gola bio je Magnus Eikrem.

Nakon tog gola, na scenu stupa Arni Frederiksberg, a stupa i to na kakav način.

U 64. minuti je donio izjednačenje svojoj ekipi. Iskoristio je prostor koji mu je na ivici šesnaesterca ostavio suparnički igrač, a onda kad su svi pomislili da će uputiti centaršut, Frederiksberg je uputio udarac ka golu i uhvatio golmana Moldea na spavanju.

U 86. minuti, Frederiksberg postiže drugi odličan pogodak na utakmici i donosi svojoj ekipi pobjedu. Ovaj 31-godišnji veznjak istrčao je kontru i kada je došao na 18 metara uputio je neodbranjiv udarac, matiravši golmana Karlstroma za erupciju oduševljenja domaćih navijača.

Inače, dobar dio ekipe Klaksvika igra profesionalno, ali primjerice Jóannes Kalsø Danielsen i René Shaki Joensen po struci su električari, i kad ne igraju fudbal. onda se bave tim poslom. I drugi igrači imaju profesionalne ugovore s klubom koji se punim imenom zove Klaksvíkar Ítróttarfelaga, ali se bave i drugim poslovima jer život na Ovčjim Otocima prilično je skup. No dečki će sad igrati u nekoj od evropskih grupa, a nadamo se da im šefovi na tim dodatnim poslovima neće raditi previše problema jer imat će šest utakmica u grupama, a dotad još moraju odigrati i tri utakmice u pretkolima.