Tenis

Đoković savladao Alcaraza i zakazao revanš i veliko finale protiv Sinnera

Novak Đoković savladalo je Carlosa Alcaraza u polufinalu završnog Mastersa u Torinu sa 2:0 u setovima (6:3; 6:2) i lako stigao do finala protiv Jannika Sinnera.

To će biti svojevrsni revanš duela iz grupne faze Zelene grupe, kada je Italijan pobijedio protog tenisera svijeta sa 2:1 po setovima, nakon više od tri sata tenisa.

Prvi set najbolji teniser planete dobio je poslije 42 minute borbe. Presudan je bio osmi gem, kada je iskoristio drugu brejk loptu u prvom setu, poveo 5:3 i onda odservirao sigurno za vodstvo 1:0 u setovima (6:3).

Nije bio na svom nivou 21-godišnjka iz Murcije, što je pokazalo i otvaranje drugog seta.

Osjetio je to i Đoković, te iskoristio drugu brejk loptu u trećem gemu, a zatim nastavio jako dobro servirati, pa je došao do velike prednosti 3:1 u drugom setu, piše N1.

Ponovo se mučio Alcaraz, a Đoković je propustio priliku da stigne do novog brejka, međutim Carlos se sabrao i pogodio dobre servise, izvukao se i obezbijedio tada za njega podnošljivih 3:2.

Uslijedilo je buđenje Alcaraza koje se i čekalo. Fenomenalnom igrom stigao je do dvije brejk lopte, ali onda je uzvratio i Đoković spasivši obje. Pogotovo je bio spektakularan drugi spašeni poen za brejk Španca. A onda je proradio i servis, nakon čega se Novak izvukao i demoralisao Carlosa za 4:2 u drugom setu.

Pad samopuzdanja bio je vidljiv kod Alacaraza, a Đoković opet dolazi do 40:15 na servis protivnika i nove dvije brejk lopte. Opet se “čupao” mlađahni teniser spasivši uz mnogo sigurniju igru, ali uslijedila je i treća šansa za brejk Novaka.

Treća sreća bila je stvarna za Đokovića koji stiže do 5:2 i dva brejka prednosti, a Alcaraza je od nervoze bacio reket.

Poslije sat i po tenisa, Đoković je stigao do tri meč lopte i iskoristio drugu za veliko finale i deveto u karijeru na završnim Mastersima.

Jannik Sinner i Novak Đoković boriće se za titulu sutra od 21 sat. Teniser iz Srbije borit će se za sedmu titulu na ovom turniru, čime mi prestigao legedarnog Rogera Federera na vječnoj listi.