Tenis

Đoković deklasirao rivala i vratio se na tron ATP liste

Novak Đoković je pobijedio Alexandrea Mullera poslije tri seta u prvom kolu US Opena – 6:0, 6:2, 6:3! Za sat i 36 minuta teniser iz Srbije je uspio da stigne do važne pobjede.

Đoković se ovim trijumfom vratio i na prvo mjesto ATP liste s obzirom na to da nije branio nijedan bod u Njujorku, te da je razlika između njega i aktuelnog šampiona US Opena Carlosa Alcaraza bila samo 20 poena.

Novak će tako za dvije sedmice osvanuti na prvoj poziciji, dok će za dva dana igrati duel protiv Španca Bernabea Zapate Mirallesa protiv kog se nikada do sada nije sastajao.

Đoković je bukvalno pregazio Mullera, inače 84. tenisera svijeta koji iza sebe ima tešku zdravstvenu priču. Đoković je izgledao tako nabrijan da se činilo da je htio što prije da završi ovaj susret koji je počeo dva sata kasnije od planiranog.

Nije Franzuz znao šta ga je snašlo. Tek ponekad je osvajao poene u pvom setu koji je trajao samo 23 minute – i u kom je Đoković uzeo tri brejka i dobio ga sa nulom.

Poveo je Nole i 2:0 na početku drugog seta, da bi Muller konačno uzeo prvi gem. Naravno, dobio je ovacije za to kao da je osvojio set.

Đoković je nedugo zatim uzeo još jednom servis rivalu i stigao do 4:1, da bi uslijedio neočekivan pad u 6. gemu drugog seta u kom je Muller sada uzima brejk.

Samo nakratko je bio u naletu, jer je uslijedio ribrejk i potvrda drugog seta od strane Đokovića koji je posao završio za sat vremena – 6:2.

Mnogo bolja igra Mullera viđena je na startu trećeg seta, dobio je prva dva gema na svoj servis sa nulom i poveo je sa 2:1. Potim je namučio Novaka, otišao u razliku, a onda još jednom s nulom osvojio gem.

Ključni trenutak desio se u 7. gemu, kada je Muller poslije duple servis greške dozvolio Đokoviću priliku za brejk. Ovaj je shvatio da je idealan trenutak za kraj, sačekao je grešku rivala, osvojio poen i na kraju došao do trijumfa.