Derbijem u Mostaru spuštena zavjesa na prvi dio sezone Premijer lige BiH: Zrinjski pobijedio Sarajevo

Sarajevo na pauzu ide s četvrte pozicije i 33 osvojena boda, koliko ima i Velež na trećem mjestu.

Fudbaleri Zrinjskog večeras su pobjedom protiv Sarajeva na stadionu Pod Bijelim brijegom rezultatom 2:0 zaključili prvi dio sezone Premijer lige BiH.

Za Mostarce je 2023. godina bila više nego uspješna, zbog osvojene duple krune i izborene grupne faze Konferencijske lige, što je historijski rezultat.

Posljednja utakmica 18. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine odlučena je u finišu prvog poluvremena.

Zrinjski su do pobjede nosili Bilbija pogotkom u 40. minuti i Zlomslić golom četiri minute kasnije.

Treba isktanuti da je Bilbija mrežu Sarajeva propustio zatresti iz penala u 35. minuti. Njegov udarac je odbranio Rogić uz pomoć stative.

Zbog svega navedenog, ali i nekih pokušaja Sarajeva, prvo poluvrijeme bilo je mnogo zanimljivije, a u drugom nije viđeno skoro ništa, iako se očekivalo da gosti svim silama krenu po pogodak koji bi ih vratio u život.

Zrinjski je stigao do 12. pobjede u sezoni i 38. boda. Mostarci će na proljeće ganjati sedam bodova zaostatka za vodećim Borcem.

Sezona će biti nastavljena 17. februara naredne godine. Tada će Sarajevo ugostiti Široki Brijeg, a Zrinjski će na megdan Željezničaru na Grbavicu.