Chelsea slavio u Milanu, Rudiger u 95. spasio Real

Odigrano je i preostalih šest mečeva grupne faze Lige prvaka u grupama E, F, G i H. Četiri utakmice završile su rezultatom 1-1, a preostale dvije 0-2.

Madridski Real u petoj minuti sudijske nadoknade izbjegao je poraz od Shakhtara koji je bio domaćin na stadionu u Varšavi.

Ukrajinski tim poveo je u 46. minuti preko Zubkova, a bod Realu donio je Rudiger u 95.

Chelsea je bez velikih poteškoća sa 2-0 slavio kao gost nad Milanom, a porazu domaćeg tima umnogome je kumovao odbrambeni igrač Tomori koji je već u 18. minuti zaradio direktan crveni karton.

Strijelci za Chelsea bili su Jorginho (21′ p) i Aubameyang (34′). U redovima Milana bio je i naš Rade Krunić koji je požutio u 36. minuti susreta.

Borussia Dortmund remizirala je sa Sevillom, Dinamo sa Salzburgom, a PSG sa Benficom. Sve tri ove utakmice okončane su sa identičnih 1-1.

Njemački Leipzig pobijedio je Celtic na gostovanju sa 2-0.