Real u 46 minuta postigao više golova u Engleskoj nego Chelsea

Gledamo doista neefikasan Chelsea ove godine.

Od početka 2023. godine Chelsea je odigrao 11 utakmica, a u tek jednoj je upisao pobjedu i to minimalnu 1:0 protiv Crystal Palacea 15. januara.

Upisali su čak šest poraza uz četiri remija, te su na samo četiri od tih 11 utakmica postizali po jedan gol.

Zadnji put kada je Chelsea postigao dva pogotka na utakmici bilo je 27. decembra u 2:0 pobjedi protiv Bournemoutha.

Za usporedbu, Real Madrid je u 2023. godini postigao više golova u Engleskoj nego što je to učinio Chelsea. Kraljevi su pet puta pogađali na Anfieldu protiv Liverpoola, dok je Chelsea postigao tek četiri gola ove godine.

Podsjetimo, Real Madrid je nakon preokreta s 2:5 slavio protiv Liverpoola u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka, a sve golova Kraljevski klub postigao je u rasponu od 21. do 67. minute.

To znači da su izabranici Carla Ancelottija za 46 minuta postigli više golova u Engleskoj nego Chelsea od početka godine.

Osim pobjede protiv Crystal Palacea, Chelsea je još po gol davao u remijima protiv Nottingham Foresta i West Hama, te u porazu od Fulhama.

Koliko je Chelsea neefikasan ove sezone dovoljno govori i to da su u 24 utakmice u Premier ligi postigli tek 23 gola. Leeds koji je 17. i prvi iznad crte postigao je šest golova više, piše Sport klub.