Chelsea je u četvrtfinalu Lige prvaka

Večeras su igrani revanš susreti osmine finala Lige prvaka

Chelsea je na Stamford Bridgeu uspio nadoknaditi minus od jednog gola zaostatka kojeg su imali nakon prvog susreta u Dortmundu protiv Borussije, te su pobjedom 2:0 izborili plasman u četvrtinu finala Lige prvaka.

Chelsea je na Stamford Bridgeu pobijedio 2:0 golovima Raheema Sterlinga i Kaija Havertza i tako postao drugi četvrtfinalist najelitnijeg evropskog klupskog takmičenja.

Nekoliko minuta ranije među najboljih osam plasirala se Benfica.

Chelsea je u 43. minuti napokon poveo zahvaljujući pogotku Sterlinga. Chilwell je ubacio s lijeve strane, Sterling je u prvom pokušaju promašio loptu, ali ona je ostala u njegovom posjedu, a zatim je uz još malo sreće prošao pored Reusa i silovito pogodio za 1:0.

Početak drugog poluvremena obilježila je drama s VAR-om koja je na kraju dovela do gola Chelseaja. Prvo je glavni sudija Makkelie išao sam pogledati snimku te je dosudio jedanaesterac za domaću momčad jer je Dortmundov igrač Wolf igrao rukom u vlastitom kaznenom prostoru.

Havertz je iz penala pogodio stativu, ali opet su se javile sudije iz VAR sobe, koji su zaključili da se izvođenje jedanaesterca mora ponoviti jer su dva igrača Borussije prerano utrčala u šesnaesterac. Iz drugog pokušaja Havertz nije pogriješio te je konačno u 53. minuti zabio za 2:0.

CHELSEA – BORUSSIA DORTMUND 2:0 (Sterling 44., Havertz 53.)

CHELSEA: Kepa – Fofana Koulibaly, Cucurella – James, Kovačić (od 83. Pulisic), Fernández (od 87. Zakaria), Chilwell – Sterling (od 83. Loftus-Cheek), Havertz, Félix (od 67. Gallagher)

BORUSSIA DORTMUND: Meyer – Wolf, Süle, Schlotterbeck, Guerreiro – Can – Brandt (od 5. Reyna), Bellingham, Özcan (od 64. Bynoe-Gittens J.), Reus – Haller (od 77. Malen)