Barcelona se golom u 83. minuti spasila kiksa protiv fenjeraša

Barca je povela u 33. minuti golom Raphinhe, ali osam minuta kasnije Leo Baptistao je izjednačio.

Barcelona je u 18. kolu španske Primere teškom mukom pobijedila “fenjeraša” Almeriju s 3:2.

Barca je vodila 1:0 i 2:1, ali se Almerija oba puta vratila. Međutim, kada je domaćin u samoj završnici i treći put svladao Luisa Maximian, za goste više nije bilo povratka.

Barca je povela u 33. minuti golom Raphinhe, ali osam minuta kasnije Leo Baptistao je izjednačio. Katalonski velikan je u 60. minuti stigao do nove prednosti preko Sergia Roberta, da bi u 71. minuti Edgar Gonzalez sve vratio na početak.

Sedam minuta prije kraja meča Roberto je svojim drugim golom donio važne bodove Barci u borbi za naslov prvaka.

Na tabeli vodi Girona sa 44 boda, Real Madrid ima 42 boda, a Barcelona je treća s 38 bodova, ali uz utakmicu više.