Zrinjski pokazao snagu i na svom terenu deklasirao Igman

Fudbaleri Zrinjskog danas su na svom terenu deklasirali Igman u susretu 20. kola WWin lige BiH, a konačan rezultat ovog meča je glasio 5:0

Arhiva

U uvodnom dijelu utakmice, igra je bila izrazito izjednačena, a na prvu ozbiljnu priliku se čekalo sve do desete minute, kada je Kiš šutirao, ali je njegov udarac izblokiran.

U 12. minuti je Hebibović imao odličnu priliku za svoj tim, šutirao je sa dvadesetak metara, ali je Marić uspješno odbranio njegov udarac, a u 18. minuti nakon centaršuta Ramića je golman domaćeg sastava sjajno intervenisao.

Poslije toga je uslijedio mirniji period igre, gdje se nije moglo vidjeti ništa značajnije od obje ekipe, a onda je u 29. minuti Zrinjski stigao u vodstvo.

Bilbija je uputio dobru loptu u protivnički šesnaesterac, gdje se najbolje snašao Kiš, koji je pogodio za vodstvo svog tima od 1:0, tako je njegov gol bio ‘okidač‘ za njegove saigrače, koji su u narednih desetak minuta postigli još tri gola.

U 32. minuti su Plemići udvostručili prednost preko Tičinovića, u 36. minuti je Bilbija iz penala pogodio za 3:0, a samo dvije minute kasnije, Malekinušić je pogodio za 4:0.

U drugom dijelu ovog susreta, Zrinjski je uspio da postigne još jedan pogodak. Igrala se 78. minuta, kada se u listu strijelaca upisao Hrvoje Barišić, pa se tako njegov gol ispostavio kao posljednji na današnjem susretu u Mostaru.

Poslije ove pobjede, Zrinjski je ostao na drugoj poziciji ligaške tabele i sada na svom kontu ima 42 osvojena boda, odnosno sedam manje u odnosu na prvoplasirani Borac. S druge strane, Igman sada zauzima 11. poziciju sa 19 bodova.

HŠK Zrinjski – FK Igman Konjic 5:0 (Kiš 29‘, Tičinović 32‘, Bilbija 36‘, Malekinušić 38‘, Barišić 78‘).