Zrinjski bolji od Veleža u mostarskom derbiju i došao na korak od odbrane titule prvaka BiH

Fudbaleri Zrinjskog pobijedili su na stadionu Rođeni u 27. kolu m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine ekipu Veleža rezultatom 1:0 te su tako stigli na korak od odbrane titule prvaka naše države.

Prvi su zaprijetili domaći. Domić je ubacio, a Haskić ne uspijeva stići na centaršut. Odmah u narednom napadu Ivančić prijeti glavom, ali lopta odlazi pored gola.

U 26. minuti Zrinjski dolazi do vodstva. Pršeš je pogriješio, Ćuže presjekao dodavanje i dodao do Kiša koji šutira, lopta se odbija do Zeljkovića i odlazi u gol. Do nove prilike moralo se čekati do 36. minute kada Haskić ponovo kasni na centaršut.

Drugo poluvrijeme je Velež krenuo nešto ofanzivnije, ali su se dva puta igrači Veleža našli u ofsajdu. Najveću priliku Rođeni su imali u 61. minuti. Lopta se odbila do Lauša koji šutira sa 15-ak metara, a Marić fantastično brani.

Prijetili su kasnije i Anđušić i Haskić, ali bez uspjeha. U 68. minuti Velež je opet bio blizu gola, ali Haskić u situaciji jedan na jedan pogađa stativu. Nekoliko minuta kasnije korner za Velež izveo je Pršeš, Anđušić je šutirao i savladao golmana, ali sa linije loptu izbacuju defanzivci Zrinjskog.

Na kraju Zrinjski ponovo slavi pobjedu u mostarskom gradskom derbiju i pravi još jedan korak ka odbrani titule.