Željezničar u nadoknadi izbjegao poraz od Posušja!

Željezničar je u sudijskoj nadoknadi utakmice 15. kola Premijer lige protiv Posušja uspio izbjeći poraz. Meč na Grabavici je završen remijem 1:1. Vodili su gosti do posljednjih sekundi meča, ali su domaći uspjeli nekako doći do poravnanja.

Arhiva

Na klupi Željezničara i u ovom kolu nije sjedio Abdulhakeem Al-Tuwaijri pošto papirologija za njegovu registraciju i dalje nije završena. Umjesto Saudijca ekipu je i ovaj put vodio Haris Alihodžić.

Uvodne minute meča na Grbavici su protekle bez uzbuđenja. Plavi su uspjeli zaprijetiti preko Boljevića, ali je gostujuća odbrana izblokirala njegov pokušaj. Tražili su gosti i jedanaesterac jer su smatrali da je Mekić igrao rukom, ali Sivac nije bio tog mišljenja.

Abdulhakeem Al-Tuwaijri i ovaj put nije sjedio na klupi

Prvi faul domaći su napravili u 33. minuti. Ujedno je prekršaj Galića nad Bobanom bio i fatalan za Željezničar. Kamenar je namjestio loptu te sjajnim udarcem sa oko 25 metara matirao Muftića.

Nema sumnje da će ljepotica veznjaka Posušja konkurisati za gol sezone.

Do kraja prvog poluvremena Željezničar je uspio reagovati. Fantastičnu priliku imao je Mekić koji se namjestio na svoju desnu nogu, ali je šutirao pored gola. Na drugoj strani zaprijetio je Bešlić.

Selimović spasio Plave

Od početka nastavka težište igre se prebacilo na gostujuću polovicu, ali domaćin je izgledao poprilično nemoćno i praktično nije ulazio u prilike.

Posušje je u 70. minuti imalo kolosalnu šansu da dokrajči domaćina. Mandić je prošao Kosorića izašao sam pred Muftića, podigao loptu, ali šutirao tik pored gola.

Pokušavali su domaći u finišu doći makar do izjednačenja, u tome su uspjeli duboko u sudijskoj nadoknadi kada je nakon kornera zabio Selimović.

Posušje je praktično jedan korner dijelio od historijske pobjede na Grbavici, međutim domaći su se na kraju uspjeli spasiti za možda i najrealniji ishod meča